O firmie

Oprogramowanie hotelowe

Automatyka hotelowa

Kompleksowe rozwiązania teleinformatyczne

EKONCEPT – LUDZIE Z DOŚWIADCZENIEM

Nasz zespół zajmuje się szeroko pojętą teleinformatyką już od roku 1996. Z biegiem czasu rozszerzaliśmy usługi o dostarczanie zaawansowanych technologicznie, kompleksowych, softwarowych rozwiązań dla branży hospitality i telekomunikacji. Po przeprowadzeniu w roku 1998 szczegółowej analizy odkryliśmy, że brak jest nowoczesnego oprogramowania hotelowego w pełni dostosowanego do wymagań rynku. Oferowane rozwiązania były albo przestarzałe technologicznie, albo, w przypadku produktów zagranicznych, kosztowne. Podjęliśmy decyzję o inwestycji w produkcję kompleksowego systemu wspomagającego zarządzanie obiektem hotelowym.

W roku 2000 wypuściliśmy do sprzedaży pierwszą wersję oprogramowania EKONCEPT. Od tamtego czasu systematycznie rozwijamy system, wprowadzając nowe funkcjonalności. Nie zapominamy o tym, że oprogramowanie hotelowe jest wyłącznie narzędziem, które usprawnia pracę hotelu, dlatego podczas wdrażania systemu kładziemy również nacisk na poprawne zaprojektowanie obiegu dokumentów, jednoznaczne określenie praw i obowiązków pracowników oraz określenie standardów obsługi gości. Dopiero przeprowadzenie kompleksowego wdrożenia daje gwarancję poprawnego funkcjonowania obiektu. Głównym walorem naszej firmy jest fakt, że nasz zespół jest interdyscyplinarny – skupia informatyków, ekonomistów oraz praktyków posiadających doświadczenie w funkcjonowaniu obiektów hotelowych. Bardzo duży wpływ na rozwój naszego produktu mają klienci. To oni często wyznaczają kierunki naszych prac rozwojowych. Do dnia dzisiejszego wykonaliśmy kilkaset wdrożeń w całej Polsce. Cenna wiedza zdobyta podczas realizacji tych projektów znajduje swoje odzwierciedlenie w naszym produkcie.

OBSZAR PROGRAMOWANIA

 • Oprogramowanie Hotelowo-Gastronomiczne Ekoncept PMS
 • Silniki Rezerwacji Internetowej – booking engine – sprzedaż usług bezpośrednio ze strony internetowej.
 • Wirtualna Recepcja – recepcja online / portal gościa hotelowego.

OBSZAR AUTOMATYKI

 • Dedykowana telewizja IP dla hoteli – interaktywna komunikacja z gościem hotelowym, telewizja i internet w jednym oraz wiele innych.
 • BMS – systemy zarządzania budynkiem.
 • Systemy elektronicznych zamków hotelowych i kontroli dostępu.
 • Nadzór budynku IP CCTV.

OBSZAR SIECIOWY

 • Budowa sieci aktywnej LAN, WiFi, Internet
 • Centrale Telefoniczne Ekoncept IP PBX z dedykowanymi funkcjami hotelowymi i nie tylko.
 • Serwery bazodanowe Ekoncept – pełnią funkcję serca systemu oraz zabezpieczają przed utratą danych.
 • Router Ekoncept – zabezpieczenie sieci i wydzielenie vlan-ów.

Zapoznaj się z referencjami wystawionymi przez naszych klientów. Sprawdź referencje.

Od 2022 roku rozpoczęliśmy akcję wsparcia zalesiania. Zamiast zamawiać niepotrzebne gadżety marketingowe typu kubki, długopisy, podkładki pod myszki itp. wspieramy finansowo zalesianie.