DATA

26 sierpnia, 2022

KATEGORIA
UDOSTĘPNIJ

Termostat EOS – bezprzewodowa komunikacja – automatyka pokoju hotelowego GRMS.

 

Nowy termostat EOS firmy INTEREL to innowacyjne podejście do automatyki pokoju hotelowego. Termostat EOS to możliwość szybkiej modernizacji pokojów hotelowych o funkcje zarządzania energią i urządzeniami w pokoju (IoT). Dzięki komunikacji WiFi, obsłudze BLE i ZigBee nie wymaga dodatkowej instalacji technicznej.

EOS termostat jako EMS

EOS Termostat jest rozwinięciem dotychczasowych termostatów firmy INTEREL.  Jednak w przypadku produktu EOS jego główną zaletą jest bezinwazyjny montaż. Wystarczy zastąpić dotychczasowy sterownik klimatyzacji w pokoju na nowy panel EOS. Pozwoli to na szybkie wdrożenie standardu automatyki pokoju hotelowego i połączenie z systemem klucza mobilnego. Termostat EOS spełnia też funkcję EMS (Energy Management System) czyli systemu zarządzania energią w tych pomieszczeniach w których jest zainstalowany.

Termostat EOS  to szybkie, bezinwazyjne i uproszczone wdrożenie technologii klucza mobilnego oraz zarządzania komfortem cieplnym pokoju w hotelach funkcjonujących już na rynku.

EOS Termostat wifi, ble, ZigBee

Termostat EOS / źródło: interel.com

 

Więcej o automatyce pokoju hotelowego i systemie INTEREL >

 

Cechy termostatu EOS:

 • Łatwe wdrożenie
 • Bezprzewodowa komunikacja z urządzeniami
 • Zarządzanie zużyciem energii w pokoju
 • Zarządzanie ustawieniami w chmurze
 • Integracja z kluczem mobilnym (zamkami)

 

Obsługa wybranych urządzeń / funkcji pokoju hotelowego:

 • Klimatyzacja (zastąpienie dotychczasowego panelu sterującego)
 • Ogrzewanie
 • Oświetlenie
 • Czujnik ruchu wbudowany (weryfikacja obecności gościa w pokoju)
 • Obsługa dodatkowych czujników ruchu
 • Integracja z kluczem mobilnym
 • Obsługa kontaktronów w oknach

 

Komunikacja termostatu EOS:

 • WiFi
 • BLE
 • ZigBee
 • Protokół Thread
 • Apple iBeacon

GRMS termostat EOS Interel

Prosty, bezinwazyjny montaż termostatu EOS

Instalacja sterownika EOS jest niezwykle prosta. Montujemy go w miejsce dotychczasowego panelu sterującego klimatyzacją. Dzięki czemu sterownik ma bezpośredni kontakt z wewnętrzna jednostką klimatyzacji i zasilaniem). Konfiguracja następuje przy pomocy aplikacji mobilnej w telefonie (przyporządkowanie sterownika do nr pokoju). Dalsza konfiguracja i podłączanie urządzeń odbywa się w chmurze.

Mobilna aplikacja EOS termostat

Mobilna aplikacja do konfiguracji termostatu EOS / źródło interel.com

GRMS – INTEREL – autonomia każdego pokoju

System działa autonomicznie czyli gość może wprowadzać swoje ustawienia w pokoju jednocześnie hotel monitoruje stan pokoju i może wprowadzać nadrzędne ustawienia dla np. tryb oszczędzania energii (obniżona temperatura) dla pokoju pustego (nie wynajętego) i wiele innych scen / ustawień urządzeń IoT pokoju hotelowego.

Termostat EOS idealnie sprawdza się również z funkcją klucza mobilnego. Problemem klucza mobilnego i funkcjonowania pokoju w tym systemie jest to czy gość faktycznie przebywa w pokoju. W przypadku karty hotelowej systemy pokoju są aktywne dopóki karta jest we włączniku. Natomiast w przypadku klucza mobilnego taka informacja musi być dostarczona np. przez czujnik ruchu. Panel termostatu EOS ma już wbudowany czujnik ruchu dzięki czemu systemy hotelowe otrzymują informację o tym, że w danym pokoju znajduje się gość i mogą pozostać aktywne.

Fusion Sensor™ – innowacyjny czujnik

Trzeba nadmienić, że wbudowany czujnik wykrywania obecności nie jest standardowym rozwiązaniem. INTEREL wypracował wykrywanie zajętości pokoju za pomocą innowacyjnego rozwiązania Fusion Sensor™. Sensor ten wykracza daleko poza standardowy pasywny czujnik podczerwień (PIR). Czujnik fuzyjny INTEREL zapewnia zwiększoną dokładność dzięki wieloczujnikowej analizie. Dzięki temu system dokładnie wie czy gość hotelowy jest w pokoju.

 

Termostat EOS to idealne rozwiązanie dla istniejących już hoteli, ponieważ nie wymaga dodatkowych kosztów zaprojektowania i położenia instalacji. System działa w chmurze i łatwo integruje się z różnymi urządzeniami hotelowymi w tym z systemem klucza mobilnego.

 

Ekoncept w swojej ofercie posiada termostat EOS wraz z konfiguracją i integracją z systemami  klucza mobilnego czołowych producentów zamków hotelowych.