DATA

11 marca, 2024

KATEGORIA
UDOSTĘPNIJ

W dniach 5-7 marca 2024 roku, stolica Niemiec, Berlin, stała się areną dla najważniejszej konferencji w branży turystycznej – ITBxplore 2024. Wydarzenie przyciąga uwagę ekspertów, praktyków i entuzjastów z całego świata, którzy wspólnie eksplorują przyszłość podróży i turystyki.

Motto tegorocznej konferencji brzmiało: „Pioneer the Transition in Travel & Tourism. Together”.  Eksperci branży turystycznej i technologicznej omawiali m.in. zagadnienia związane z sztuczną inteligencją, zeroemisyjnością i warunkami pracy w branży turystycznej w kontekście zmian technologicznych.

Konferencja ITBxplore 2024 Berlin

ITBxplore 2024

Główne tematy poruszane na konferencji:

  • Nowe technologie – sztuczna inteligencja, chatboty i uczenie maszynowe w kontekście turystyki.
  • Zrównoważony rozwój – jak osiągnąć równowagę między turystyką a ochroną środowiska.
  • Przyszłość pracy – wpływ nowych trendów na zatrudnienie w sektorze turystycznym.

Wiodący eksperci z całego świata dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat:

  • Technologii podróżowania – nowości w dziedzinie rezerwacji, mobilnych aplikacji i personalizacji usług.
  • Marketingu i sprzedaży – skuteczne strategie promocji turystyki.
  • Zrównoważonej turystyki – jak zachować równowagę między rozwojem a ochroną środowiska.
Targi ITB Nerlin 2024 Ekoncept

Ekoncept na targach ITB Berlin 2024 / CEO Grzegorz Krzyżanowski, wiceprezes Marek Latarski

 

Wiele prezentacji i wystąpień na konferencji dotyczyło wykorzystania szeroko rozumianej sztucznej inteligencji w działaniach biznesowych związanych z turystyką. Można było wyczuć wielkie zainteresowanie tą tematyką.  Narzędzia AI mogą być wykorzystywane zarówna przez gości w trakcie poszukiwania rezerwacji jak i przewoźników, hotele czy operatorów turystycznych. Możliwości jest wiele. Najważniejsze jest to, że narzędzia wykorzystujące sztuczna inteligencję są już teraz dostępne i nie ograniczają się tylko czatów.

ITB Berlin 2024

Na konferencji w kilku prezentacjach silnie zaznaczył się też Google omawiając swoje usługi wyszukiwania rezerwacji dla gości. Google Maps / wyszukiwarka stają się już teraz narzędziami wspomagającym bezpośrednią sprzedaż rezerwacji i jednym z ważniejszych kanałów marketingu hotelowego. Widać, że dla firmy Google branża turystyczna jest jedną z ważniejszych w ich modelu biznesowym.

 

Konferencja ITBxplore 2024 to nie tylko platforma wymiany wiedzy, ale także źródło inspiracji i miejsce współpracy. Pionierzy z różnych dziedzin turystyki spotkają się, aby razem kształtować przyszłość tego dynamicznego sektora.

ITB Berlin 2024

W tym samym czasie co konferencja odbywały się targi ITB Berlin 2024. W targach uczestniczyło kilka tysięcy wystawców prawie ze 170 krajów. W ciągu kilku dni przez targi przewinęło się ponad 100 000 uczestników. Targi zajmowały  27 hal wystawienniczych na terenie Berliner Messe.

Google Partner Summit – Berlin

Dzień przed targami Ekoncept gościł na konferencji zorganizowanej przez Google dla swoich partnerów: Google Partner Summit – Berlin.  Tematem zamkniętego (tylko na zaproszenia) spotkania było dostarczenie partnerom planu działania na rok 2024, a także przedstawienie nowych narzędzi i produktów dla branży turystycznej. Ekoncept jako partner firmy Google udostępnia obiektom posiadającym nasz system rezerwacji automatyczna integrację z darmowymi linkami rezerwacji w usługach Google. Rezerwacje z wyników Google kierowane są bezpośrednio do systemu rezerwacji danego hotelu, dzięki czemu hotel uzyskuje większą efektywność w kanale direct booking.

Strona targów: ITB Berlin 2024

Paweł Janecki

Tags: , , ,